13 listopada 2013 zaśpiewaliśmy utwory Mikołaja Zieleńskiego, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego i Mikołaja Gomółki w ramach bardzo ciekawego projektu "Serenissima. Panteon Dwunastu polskich kompozytorów w czasach przed F. Chopinem", o którym organizator, pan Sławomir Kaczor pisze tak:
Przez lata przyzwyczailiśmy się do odnajdowania polskiej tożsamości m.in. w dziełach Fryderyka Chopina. Ten niezwykle heroiczny, a zarazem nostalgiczny ton współgra z naszą duchowością, która swój charakterystyczny kształt przyjęła w czasach zaborów. Tymczasem polskie dziedzictwo muzyczne sięga znacznie odleglejszych czasów, kiedy to kompozycja zapisana w nutach stanowiła integralną część dzieła architektonicznego. Swój wspaniały pochód rozpoczęła już w zamierzchłych czasach, by alejami polifonii renesansowej dotrzeć na salony wielkiej muzyki europejskiej, a wsparta mecenasem królów polskich stać się wizytówką kultury wielonarodowej monarchii. Muzyka, która wypełniała pałace i kościoły nie tylko wzmagała przeżycia estetyczne, ale wraz z architekturą kolejnych epok była nośnikiem fundamentalnych wartości, współtworzyła horyzont królewskiej i szlacheckiej propagandy, będąc zarazem mapą myśli filozoficznej i politycznej jej twórców.
Panteon polskich kompozytorów poprzedzających epokę Chopina nie pomieściłby wszystkich. Dlatego symbolicznie przenosząc ideę architektonicznej opowieści w przestrzeń muzycznego dzieła postanowiliśmy przywołać dwunastu wybranych kompozytorów polskich, tworzących od XIII do XVIII wieku. Należą do nich: Wincenty z Kielczy, Mikołaj z Radomia, Wacław z Szamotuł, Mikołaj Gomółka, Marcin Leopolita, Mikołaj Zieleński, Adam Jarzębski, Marcin Mielczewski, Bartłomiej Pękiel, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Jan Engel, Wojciech Dankowski.
Koncert był połączony z otwarciem wystawy prac architektonicznych pana Sławomira Kaczora.